PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPRAWDŹ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE NASZYCH PRODUKTÓW

Czy folia grzewcza jest szkodliwa?

Folia grzewcza jest produktem bezpiecznym, została ona przebadana przez jednostki badawcze akredytowane przez Komisję Europejską i posiadają odpowiednie Certyfikaty.    

Czy folia grzewcza samodzielnie ogrzeje mój dom?

Folia grzejna jest systemem samodzielnym, gwarantującym ciepło w przypadku zastosowania jej  jako jedynego źródła ciepła.

Czym moge wykończyć podłogę?

Na folię grzewczą można położyć panele zwykłe, panele winylowe, tzw. deskę barlinecką, deskę litą o grubości max. 2 cm, bezpośrednio można położyć dywan lub wykładzinę PCV.

Jaka jest gwarancja na folie grzewczą?

Gwarancja na folie grzewczą instalowaną przez Autoryzowanego Instalatora wynosi 15 lat natomiast w przypadku montażu we własnym zakresie 6 lat.  

Jaki jest czas realizacji zamówienia w sklepie?

Zazwyczaj zamówienia realizowane są w 24h od złożenia. Zostaniesz poinformowany o statusie Twojego zamówienia drogą mailową oraz sms przez nasz dział logistyki.

Jaka jest żywotność folii grzewczej?

Żywotność folii producent określa na min. 60 lat.

Czy można łączyć różne rodzaje folii?

Zabronione jest łączenie folii o różnych mocach.

Czy można łączyć różne szerokości?

Tak. Dowolnie możesz łączyć różne szerokości folii o tej samej mocy znamionowej.

Czym jest folia grzewcza?

Folia grzewcza na podczerwień, bądź inaczej folia grzejna to wysokiej klasy produkt, który sprawdzi się niemal w każdym przypadku. Idealnie nadaje się, jako ogrzewanie powierzchniowe ze szczególnym uwzględnieniem ogrzewania podłogowego, sufitowego oraz ściennego. Można śmiało stwierdzić, że jakość wykonania w połączeniu z szeroką funkcjonalnością sprawia, iż jest ona niezastąpiona w swojej dziedzinie.

Jak dobrać moc folii grzewczej do mojego domu?

Dobór folii grzewczej należy wykonać na podstawie danych projektowych.  Jeżeli jednak sam chcesz dobrać produkt to w przypadku dobrze ocieplonych, nowych budynku folia o mocy 80W/m² będzie odpowiednia, średnio ocieplone – folia o mocy 140W/m² natomiast budynki słabo ocieplone – folia o mocy 220W/m².

Czy folia grzejna może podgrzewać lustra?

Zastosowanie folii grzejnej pod lustro gwarantuje brak możliwości zaparowania lustra a dodatkowo nasze lustro zamieni się w mały grzejnik.

Czy możliwy jest montaż maty grzewczej pod wanną?

Niestety, maty grzewcze na podczerwień NIE MOGĄ być instalowane pod wanną lub brodzikiem.

Z informacji uzyskanych od użytkowników, którzy użytkowali ten sposób ogrzewania przez min. jeden sezon grzewczy wynika, że aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło to takie  ogrzewanie pracuje około 4 – 5 h/dobę.

Z czego składa się folia grzewcza?

Folia grzewcza na podczerwień składa się ze staranie wyselekcjonowanego węgla oraz pasty aluminiowej nanoszonych za pomocą nowoczesnej technologii (techniki drukarskiej) na folię PET. Materiał ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz ognioodpornymi. Folia PET została zabezpieczona ze specjalną folią LAMINEX. Elektroda z taśmy miedzianej pełni rolę przewodnika prądu elektrycznego natomiast srebrna taśma jest zabezpieczeniem przed iskrzeniem.

Jak działa folia grzewcza na podczerwień?

Folia grzejna działa w oparciu o opór elektryczny węgla. Ciepło generowane jest za pomocą oporu elektrycznego na specjalnych, grafitowych pasach grzewczych. Moc grzewcza zależna jest od odległości pomiędzy wspomnianymi już pasami, ich szerokości, a także ilości użytego grafitu. Folie grzewcze o stosunkowo niskiej mocy doskonale sprawdzą się w przypadku ogrzewania alternatywnego (komfort ciepłej podłogi), zaś o wyższej jako podstawowy system grzewczy.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe folią?

Spośród wielu rozwiązań obejmujących ogrzewanie podłogowe folia grzewcza jest tym, które ma zdecydowanie najwięcej zalet. W sezonie zimowym domownicy mogą chodzić po domu bez obuwia, przy zapewnieniu optymalnego komfortu cieplnego. Jednocześnie, inwestycja w podłogówkę umożliwia usunięcie z domu wykładzin oraz dywanów, będących siedliskiem alergenów i drobnoustrojów.  Folie grzewcze pod panele i maty grzewcze pod płytki ceramiczne, doskonale sprawdzają się w domach, gdzie mieszkają osoby uczulone na kurz. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów ogrzewania podłogowego, folia i mata grzewcza nie powoduje gromadzenia się zanieczyszczeń na posadzkach, co daje również możliwość rzadszego sprzątania podłóg.

Jak przygotowac podłożę w moim domu pod folię grzewcza?

Podłoże powinno być suche oraz równe. Na wylewkę należy zastosować podkład termoizolacyjny (do kupienia w naszym sklepie) na którym zostanie zainstalowana folia grzewcza.

Bez zastosowania tego podkładu straty ciepła w tym ogrzewaniu wynoszą około 40%.

Po prostu folia grzeje jednakowo w obydwie strony i jeżeli nie odizolujemy folii od wylewki (od posadzki) to będzie ona jednakowo ogrzewać i pomieszczenie i posadzkę.

Jakie sa najczęstsze błędy przy doborze folii grzewczej?

Dobór i instalacja folii w naszych systemach ogrzewania nie należy do skomplikowanych. Istnieje jednak kilka kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, zarówno podczas wykonywania instalacji. Podstawowym błędem, jaki można spotkać podczas montażu systemu ogrzewania folią grzewczą jest chęć zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych i stosowanie podkładu termoizolacyjnego tylko pod folię grzewczą lub , co gorsze, niestosowaniu go w ogóle. Są to niedopuszczalne praktyki. Kolejnym błędem jest   zastosowanie folii o zbyt niskiej mocy jednostkowej. Wynikać to może ze złego oszacowanego zapotrzebowania na moc grzewczą. Oprócz oczywistego niedogrzania pomieszczeń, czas, po jakim wartość temperatury osiągnie poziom zadany (lub zbliżony), będzie dłuższy niż w prawidłowo obliczonej instalacji.

Jaki termoregulator do folii grzewczej?

Zastosowanie termoregulatora posiadającego styk o zbyt małej mocy (pod względem obsługiwanej mocy) może spowodować uszkodzeniem elementów wykonawczych co skutkuje awarią systemu grzewczego – brakiem ogrzewania. Zainstalowana folia grzewcza nie powinna przekraczać 80% dopuszczalnej mocy termoregulatora.

Z informacji uzyskanych od użytkowników, którzy użytkowali ten sposób ogrzewania przez min. jeden sezon grzewczy wynika, że aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło to takie  ogrzewanie pracuje około 4 – 5 h/dobę.

Czy mogę zamontować folię pod meblami?

Folie grzewczą instalujemy wyłącznie pod meblami, które posiadają nóżki o wysokości minimum 3cm.  Zamontowanie folii grzewczej  pod zabudową stałą np. pod meblami kuchennymi, czy meblościanką uniemożliwia wykorzystanie ciepła, które wytworzy folia.

Co mi daje montaż przez autoryzowanego instalatora?

Montaż przez Autoryzowanego Instalatora to gwarancja poprawnie wykonanego systemu oraz dłuższa gwarancja producenta – 15 lat. Autoryzowany instalator przechodzi doroczne szkolenia i potrafi odpowiednio dobrać i zainstalować nasze produkty.

Czy można folią grzewczą ogrzać domek letniskowy?

Folia zasilana prądem stałym (12 V – mamy taką w ofercie) idealnie sprawdza się w ogrzewaniu przyczep kempingowych, domków letniskowych, w których nie mamy dostęp do sieci elektrycznej. System ten możemy podłączyć do akumulatora lub bezpośrednio do paneli fotowoltaicznych.

Jaka jest różnica pomiędzy folią grzewczą a matą grzewczą?

Folia grzejna w przeciwieństwie do klasycznych kabli lub mat grzewczych grzeje całą powierzchnią a nie tylko miejscowo przez przewód o wysokiej temperaturze, dzięki temu możemy zainstalować ją pod każdą nawierzchnią. Folia grzewcza zużywa do 50% mniej energii elektrycznej niż tradycyjna mata grzewcza.

Folia grzewcza. Jaką wybrać?

Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając folie grzewcze na podczerwień, jest ich moc i ilość. Ilość folii powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Autoryzowany Dystrybutor obliczy potrzebną ilość i podpowie o jakiej mocy folię najlepiej zastosować. Oferujemy folie o kilku typach mocy wyrażone w jednostce W/m². Wystarczy wybrać odpowiednią moc i ilość. 

Warto pamiętać, że wszystkie folie grzewcze na podczerwień na ogrzanie takiego samego pomieszczenia mają taki sam pobór prądu. Różnica polega jedynie na tym, jak szybko pomieszczenie zostanie nagrzane i zapanują w nim komfortowe warunki. W związku z tym warto wybierać folie grzewcze o większej mocy, których efekty pracy będą widoczne bardzo szybko.

Kolejnym krokiem, który czeka nas podczas zakupu, jest określenie ilości folii, jaka będzie potrzebna. Najlepszym rozwiązaniem będzie pokrycie całej podłogi za pomocą folii grzewczej na podczerwień. Można odjąć przestrzeń, która będzie pokryta stałą zabudową, pod którą nie umieszcza się folii. Nie warto szukać pozornych oszczędności i układać folii tylko na fragmencie powierzchni. Może to powodować wolniejsze nagrzewanie się pomieszczenia, co szczególnie będzie doskwierało podczas mrozów.

Ważny jest także wybór odpowiedniego termoregulatora, który przeznaczony będzie do sterowania ogrzewaniem. Montowany jest on na stałe w ścianie, skąd można regulować temperaturę. W tej sprawie warto skorzystać z podpowiedzi Autoryzowanego Dystrybutora, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego termoregulatora dla danej folii grzewczej.

Czy folię grzewcza można zastosować jako ogrzewanie ścienne?

Tak, jak najbardziej. Ogrzewanie ścienne gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Charakteryzuje się ono brakiem cyrkulacji powietrza ze względu na oddawanie ciepła do pomieszczenia poprzez promieniowanie. Elementem wykończenia ścian są płyty kartonowo – gipsowe bez jak i z wykończeniem, płyty laminowane, panele ścienne.

Z informacji uzyskanych od użytkowników, którzy użytkowali ten sposób ogrzewania przez min. jeden sezon grzewczy wynika, że aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło to takie  ogrzewanie pracuje około 4 – 5 h/dobę.

Ogrzewanie sufitowe montujemy tam gdzie nie jest możliwe ogrzewanie podłogowe lub ścienne ze względu na brak wolnej powierzchni np. duża ilość zabudowanej podłogi, gruby dywan lub zabudowana ściana.

Czy folia może służyć jako tradycyjny kaloryfer?

W naszej ofercie posiadamy Folię Grzewczą o mocy 400W/m2 którą można wykorzystać do stworzenia własnego grzejnika. Montując folie grzewczą pod płytę kartonowo gipsową, lub kamień naturalny otrzymamy grzejnik o niskim zużyciu energii elektrycznej, dużej sprawności a dzięki zastosowaniu termoregulatora będziemy mieli pełną kontrole temperatury pracy oraz nasz grzejnik będzie zużywał około 30% mniej energii elektrycznej od tradycyjnych grzejników.

Z informacji uzyskanych od użytkowników, którzy użytkowali ten sposób ogrzewania przez min. jeden sezon grzewczy wynika, że aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło to takie  ogrzewanie pracuje około 4 – 5 h/dobę.